Výpočty HDP

Kdo z nás by dosud neslyšel pojem HDP?
HDP je klíčovým ukazatelem vývoje národního hospodářství měřícím výkonnost ekonomiky.

Tuší však ti, kdo hodnoty HDP používají, jak ho kvalitně vypočítat?

Pro Český statistický úřad již mnoho let vyvíjíme aplikace, které to umí ...

Vážíme si toho, že naše společnost byla Českým statistickým úřadem přizvána do týmu vysoce kvalifikovaných ekonomů, analytiků a metodiků jako spolehlivý dodavatel IT řešení.

Naším úkolem bylo zajistit přesnost a spolehlivost výpočtu během měnící se okolní reality.
Dalším sledovaným cílem bylo snížení nákladů na IT služby.

Spojením detailní znalosti problematiky a velmi kvalitního technologického návrhu jsme dokázali v nadstandardní kvalitě implementovat velmi rozsáhlý systém umožňující včas a s náležitou kvalitou vypočítat data pro závěrečné vyhodnocení ekonomy ČSÚ.

Pravidelné zpracování dat od stovek tisíc subjektů umožňuje ČSÚ publikovat údaje o HDP jako celku, ale i pravidelné zprávy o jednotlivých sektorech národního hospodářství.

Naše aplikace umožňuje reagovat na změny v ekonomice podniků, změny chování neekonomických subjektů a přitom neustále dodávat přesná a spolehlivá data.

Odborníci z ČSÚ vysoce hodnotí možnost operativně provádět modelování algoritmů bez nutnosti zásahu IT specialistů. Jednou z významných přidaných hodnot tak pro ČSÚ je snížení nákladů na provoz IT.

Náš systém plně vyhovuje přísným požadavkům na přesnost, rychlost, výkon a flexibilitu kladeným na takto rozsáhlý informační systém státní správy.

Důvěra, která byla v naši společnost vložena, je plně v souladu s naší vizí poskytování nadstandartních služeb našim zákazníkům.

Máte potřebu řešit podobně rozsáhlý systém?

Potřebujete systém, který Vám umožní ovlivňovat zpracování rozsáhlých bází dat bez nutnosti nákupu dodatečných služeb?

Děkujeme za Váš zájem o Statistické informační systémy. Prosíme, zanechte nám vzkaz prostřednictvím kontaktního formuláře. V nejbližší možné době se Vám bude věnovat pan Petr Gregor, solution architect.